پاتوق کلمه ای است هیجان انگیز، مخصوصاً برای جوانان. ولی ما می خواهیم علاوه بر جوانان برای خانواده ها نیز هیجان انگیز باشد. در این قسمت می خواهیم مطابق سلایق مختلف، مکان های گوناگون مانند رستوران ها، گالری ها، مراکز ورزشی، مراکز تجاری و … که واقعاً پاتوق هستند را به بینندگان معرفی کنیم.

بخش پاتوق این امکان را فراهم می کند تا مکان هایی که واقعاً سعی می کنند خدماتی متمایز ارائه کنند را به مخاطبان معرفی نماید.

Gordes_Vaucluse_France-slide
Sublimotionc-restaurant
انتخاب پاتوق
  • همه
  • باشگاه های ورزشی
  • توریسم و گرشگری
  • خوراکی و نوشیدنی
  • زون (منطقه)
  • مراکز خرید و سرگرمی
Louwman-Museum4

13 اسفند 1393موزه خودروی کلاسیک لومن

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 1144
متن کوتاه :

مجموعه خودروهای موزه لومن شامل بیش از 230 خودرو است که همه ساخت سال 1910 به بعد هستند. به همین خاطر این موزه بزرگ ترین و غنی ترین مجموعه خودروهای جهان را در خود جای داده است. مجموعه موزه لومن شامل خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه، کالسکه و دیگر وسائل نقلیه می شود که از 1934 تا کنون توسط دو نسل از خانواده لومن جمع آوری شده اند. این مجموعه قدیمی ترین مجموعه شخصی است که درش برای بازدید عموم باز است.
خودروها در تاریخ مدرن ما نقش بسیار مهمی داشته اند و از زمان ساخت اولین خودرو توسط کمپانی فورد تا کنون خودروها تغییرات بسیاری به خود دیده اند. به همین خاطر لازم است که موزه ای درست و حسابی با نمایش خودروها تلاش کند تا فرایند این تغییر و توسعه را با به نمایش گذاشتن خودروها توضیح دهد.

7-luxembourg-park-paris

13 اسفند 1393پارک های تفریحی پر بیننده سرتاسر جهان

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 1863
متن کوتاه :

پارک ها در زندگی شهری از اهمیت بالائی برخوردار هستند. آنها مراکز تفریحی هستند که این فرصت را به شما می دهند تا از شلوغی زندگی شهری فرار کرده و در عین حال فرصتی را برای تعامل و ارتباط زندگی شهری مردم با طبیعت فراهم کنید. در ادامه به معرفی پارک های برتر جهان می پردازیم.

The-Ampersand-Hotel

9 اسفند 1393هتل امپرساند

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 957
متن کوتاه :

هتل امپرساند که بیش از یک سال از شروع به کارش بیشتر نمی‌گذرد، خیلی زود توانسته خود را در دل آن‌هایی که هتل خوب را می‌شناسند وارد شود و همچنین به عنوان یکی از ده هتل برتر جهان از طرف سایت TripAdvisor انتخاب شود. این هتل مزایای متعددی دارد که هر کدام برای بزرگی امپرساند کفایت می‌کنند، مزایایی از جمله طراحی داخلی فوق العاده لوکس و تجملی، مجاورت در کنار تعدادی از توریستی‌ترین مکان‌های لندن و تأثیر هتل از این زیبایی‌های لندن و بازتاب مبتکرانه آن‌ها در ساخت هتل.
در طراحی داخلی هتل سعی شده که تجمل و توجه به جزئیات بر مبنای سبک سنتی ویکتوریایی انگلستان صورت بگیرد و به همین خاطر در سرتاسر هتل مملو از انواع قطعه‌ها و آثار تزئینی مختلف است که می‌خواهد ارزش‌های ویکتوریایی در میل به اکتشاف و شگفتی را بازتاب دهد.

amalfi-italy4

8 اسفند 1393سواحل ایتالیا

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 2520
متن کوتاه :

غیر از ونیز، فلورانس و رم که مملو از جاذبه های معماری و آثار فرهنگی باشکوه هستند، ایتالیا سواحل دیدنی و چشم اندازهای خیال انگیزی هم دارد که در کنار دریای مدیترانه و آفتاب دل انگیزش تصویری باشکوه را رقم می زنند. ساحل آمالفی و پورتوفینو دو جاذبه چشم نواز ایتالیا هستند که هر ساله جهانگردهای بسیاری را به سمت خود می کشانند. ما هم قصد سفر می کنیم و به سیاحتی خیالی در این دو ساحل زیبای ایتالیا دست می زنیم.

Beirut_5

7 اسفند 1393بیروت

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 1259
متن کوتاه :

بیروت پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری لبنان است. جمعیت این شهر زیبای ساحلی بیش از 2 میلیون برآورد شده است. سابقهٔ سکونت انسان در این شهر به قرن پانزدهم قبل از میلاد می‌رسد. بیروت یکی از مهم‌ترین شهرهای عربی و خاورمیانه است و در این میان وجهٔ فرهنگی شهر از باقی متمایز است و از اینروست که ملقب به (عروس خاورمیانه) می‌باشد. از علل این تسمیه می‌توان به جلوه‌هایی نظیر ساحل‌های بی نظیر، کافه‌های مشهور، تئاترها، دانشگاه‌های معتبر بین المللی، اماکن قدیمی، نمایشگاه‌های سالانه، هتل‌های پنج ستاره، فستیوال‌های هنری و موزه‌های فراوان موجود در مناطق دوازده گانهٔ این شهر اشاره کرد. آب و هوای معتدل مدیترانه آیی این شهر یکی از جاذبه‌های این شهر است که حداکثر به 29 درجه و حداقل به 10 درجهٔ سانتیگراد می‌رسد. تنوع قومی و مذهبی بیروت از دیگر شاخصهٔ این شهر زیباست که در سالهای اخیر پذیرای تعداد بیشتری از مهاجرین از شرق آسیا است ولی بطور رسمی این شهر دارای دو بخش اسلام نشین و مسیحی نشین است. از نظر اقتصادی این شهر مثلث شکل از دیرباز رونق زیادی داشته است و در قرن بیستم با جذب سرمایه و مدرن شدن این شهر و ایجاد مراکز بسیار اقتصادی، جان تازه ای در اقتصاد بیروت و لبنان دمیده شده است.

harrods-3

6 اسفند 1393هرودز

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 964
متن کوتاه :

هرودز چنان نام خود را در جهان پرآوازه کرده که حالا دیگر به یکی از جاذبه های توریستی لندن و پاتوق افراد مشهور جهان تبدیل شده است. این مرکز خرید با 90,000 متر مربع فضایی که شامل 330 بوتیک در 7 طبقه می شود سالانه 15 میلیون مشتری در خود می پذیرد که جدا رقم بسیار بالایی است. مشخص است که شعار هرودز مبنی بر اینکه ” همه چیز برای همه کس از همه جا ” به آنچه که برای خود خواسته رسیده است.
اسما الاسد، همسر بشار اسد، هنگام خرید از هرودز به خاطر تحریم اتحادیه اروپا و توقیف دارایی او و همسرش، بازهم نتوانست از خرید در هرودز دل بکند و با اسم مستعار کلی از هرودز خرید کرده است. جدا که افراد به خاطر عشق به خرید از هرودز چه خطرها و عواقبی را به جان می خرند!

Langham_london

6 اسفند 1393شش هتل مشهورپسند جهان

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 932
متن کوتاه :

داشتن زندگی عادی برای افراد مشهور و شناخته شده زیاد هم آسان به نظر نمی رسد. هر حرکتی که می کنند از چشم پاپارازیها پنهان نمی ماند و در نتیجه محل اقامت شان پر از هواداران و حتی دشمنان شان می شود. برای اینکه عکس شان روی جلد مجله ها و صفحه روزنامه ها نه به خاطر رسوایی تازه، بلکه به خاطر سلیقه در انتخاب هتلی مجلل جلوه کند، وقتی که در سفر هستند باید نهایت دقت را در انتخاب هتل به خرج دهند تا هم امنیت و خلوت آنها را تامین کند و حس زیبایی شناسی شان ارضا کند.
کوچکترین حرکت اشتباهی اشخاص مشهور و شناخته شده را به میان بحث های داغی در موردشان می کشاند که باعث می شود چهره و موقعیت شان به شدت آسیب پذیر شود؛ نمونه آخر آن هم رسوایی عکس های شاهزاده انگلستان در استخر هتل بود. از طرف دیگر با اینکه اشخاص مشهور سعی می کنند خلوت خود را حفظ کنند، با اینحال تلاش زیادی هم به خرج می دهند تا خود را در میان زرق و برق و تجمل بهترین و گرانترین هتلهای جهان نشان دهند، چراکه فکر می کنند در اوج تجمل جایگاه آنها جذابیت بیشتری پیدا می کند. در این مطلب به هتل هایی می پردازیم که بیش از همه اشخاص مشهور را به خود می کشاند.

Galeries-Lafayette3

30 بهمن 1393مرکز خرید گالری لافایت

تعداد نظرات: 0
تعداد بازدید: 2846
متن کوتاه :

از آنجا که مراکز خرید به منظور فراهم نمودن نیازهای عموم مردم تاسیس می شوند، پس همیشه بخشی از زندگی افراد متاثر از آنهاست و حتی خرید در این مراکز برای بسیاری خود تجربه ای دلچسب و مفرح است. به ویژه برای خانمها که علاقه ای دیرینه به سنت خرید دارند، سر زدن به مراکز خرید و جست و جو در بوتیکها تفریحی چنان پرجاذبه است که حتی شاید موزه یا گالری نتواند جای خالی آن را پر کند!
مراکز خرید از نظر قیمت محصولات به دو قسم تقسیم می شوند: ارزان فروش و مراکز خرید لوکس. مثلا وال مارت در ایالات متحده یا شهروند و اتکا محصولات بسیار متنوعی را با قیمت پایین یا حتی زیر قیمت عرضه می کنند و بیشتر مشتریان شان هم در نزدیکی آنها زندگی می کنند. اما در مراکز خرید لوکس محصولاتی از برندهای معروف با قیمتی خیلی بیشتر ارائه می شود و مشتریان آنها هم معمولا از طبقه متوسط به بالا و حتی توریستها هستند که از هر نقطه از شهر برای خرید به آنها رجوع می کنند. در ادامه به معرفی یکی از زیباترین مراکز خرید لوکس جهان به نام ” گالری لافایت ” در پاریس می پردازیم که به عنوان میراث فرهنگی فرانسه ثبت شده و تبدیل به جاذبه ای توریستی در پاریس شده است.

asefan-11-94-banner-3